Ładne czy wygodne – jakie powinny być buty ślubne?

Wiele Panien Młodych staje przed wyzwaniem wyboru odpowiednich butów ślubnych. Wiadomo, że powinny pasować kolorem czy wyglądem do sukni, ale czy to jedyny warunek?

Trzeba pamiętać, że suknia jest dostosowywana długością do butów, które musimy zabrać ze sobą na jedną z przymiarek. W tym przypadku jeżeli wybierzemy wysokie szpilki, w których nie ma mowy na przetańczenie całej nocy, nasza suknia będzie sunąć i brudzić się po parkiecie zaraz po ich zdjęciu.

W takiej sytuacji może warto sięgnąć po buty taneczne albo niższe, w których będziesz w stanie przetańczyć do rana?

Wiele sklepów ślubnych posiada w swym asortymencie już buty taneczne bądź pół taneczne, które charakteryzują się przede wszystkich wygodą. Przeważnie takie buty są szyte na miarę, aby każdy milimetr buta był dobrze dopasowany. W większości przypadków można wybrać też wysokość obcasa, czy konkretny materiał, fakturę, no i oczywiście krój. Warto też poszukać ofert online, które oferują sprzedaż takich butów po wysyłce konturu własnej stopy.

W większości przypadków buty są elementem ledwo widocznym spod sukni ślubnej, ale jakże istotnym, jeżeli chodzi o nasze samopoczucie tego dnia!