Pomysły na poprawiny

Coraz częściej można się spotkać z sytuacją, że po weselu Para Młoda nie zaprasza na poprawiny. Przyczyn odrzucenia tej tradycji jest dużo. Zaczynając od tego, że wiele osób wyprawia wesela w środku tygodnia bądź w piątek i sala, na której świętują goście najzwyczajniej w świecie jest zajęta. Para nie chce czekać kolejnych kilku miesięcy na dogodny weekendowy termin więc decyduje się na skrócenie imprezy. Przyczyną też są dodatkowe opłaty, które Para Młoda musi ponieść za organizację zabawy kolejnego dnia. Czasem jednak jest to po prostu niechęć do kolejnego męczącego dnia spędzonego przy stole. Jak więc można urozmaicić ten dzień?

Ognisko

Świetnym sposobem na urozmaicenie poprawin jest zorganizowanie ich na świeżym powietrzu, przy ognisku. Goście zmęczeni poprzednim dniem, chętnie spędzą go swobodnie ubrani, w wygodnych butach wspominając wcześniejszy wieczór.

Grill/ piknik

Jeżeli ognisko jest dla Was za mało eleganckie zawsze możecie zorganizować grill w wersji glamour albo o konkretnej tematyce. Trochę luźniej niż podczas wesela, ale wciąż z klasą.

Gra miejska

Ta opcja sprawdzi się, gdy organizujecie wesele w mieście. Zamiast siedzieć przy stole warto poznać historię miasta i odgadnąć kilka zagadek przygotowanych specjalnie dla gości. Zagadki wcale nie muszą dotyczyć miasta. Możecie zaserwować gościom quiz o Was! Boicie się, że nie będą znali odpowiedzi? Opiszcie swoją historię, specjalnie dla gości weselnych na Waszej stronie WWW.

Poprawiny w formie śniadania

Ta opcja sprawdzi się idealnie dla ślubów, które w swojej organizacji zapewniają nocleg dla wszystkich gości. W ten sposób spotykacie się wszyscy po przebudzeniu na śniadaniu i kawie, a po ploteczkach z dnia poprzedniego każdy może wracać spokojnie do domu.

Poprawiny to wesele 2.0

Oczywiście jeżeli chcecie wydłużyć czas świętowania i budżet Wam na to pozwala to czemu nie zamówić kapeli albo DJ, żeby rozkręcił wszystkich na parkiecie po raz drugi?

Image by philm1310 from Pixabay