Tort weselny – jaki właściwie powinien być?

Każda para prędzej czy później spotka się z pytaniem jak ma wyglądać tort weselny. Tyle ile różnych zdjęć można znaleźć w internecie tyle samo różnych pomysłów. Czym się więc kierować przy wyborze tortu?

Zacznijcie od formy

Najpierw zdecydujcie jaką formę ma przyjąć Wasz tort. Jeżeli jesteście zwolennikami tradycji i marzycie o zdjęciu podczas którego kroicie wspólnie tort to koniecznie wybierzcie tort klasyczny. Chociaż nawet tutaj macie sporo opcji do wyboru. Klasyczny piętrowy czy każde piętro na osobnym talerzu aby było łatwiej kroić? Tort w formie koła czy może płaski tort kwadratowy?

Rozważcie opcję „gotową”

A co powiecie na to aby goście wcale nie musieli czekać w kolejce po swoją porcję ciasta? Tort w formie babeczek lub deserków do podziału między gośćmi? Fantastyczny pomysł!
Nie musicie wybierać między czarnym a białym. Jeżeli uważacie, że pomysł babeczek jest nowoczesny ale jednocześnie chcielibyście mieć tradycyjne zdjęcie z krojenia tortu to zawsze możecie połączyć te dwie opcje. Wystarczy mały torcik do krojenia dla Pary Młodej, a reszta w mniejszej formie. Wszystko da się załatwić.

Smak

Jedna z najważniejszych części. Każdy poziom w innym smaku sprawi, że goście będą mogli wymieniać się zdaniem na temat danego kawałka. Tort sam w sobie powinien być lekki i nie przesadzony ze słodkością. Tak aby każdy był w stanie zjeść cały kawałek do końca.

Wygląd

I tutaj jest jeszcze większe pole do popisu. Możecie poprosić o przystrojenie tortu waszym motywem przewodnim. Świeże kwiaty, które Panna Młoda ma w bukiecie, świeże owoce, które chętnie wybiorą dzieci z tortu. Możecie też wybrać tort związany z Waszymi zainteresowaniami. Ozdoby z masy cukrowej to dobrze znany patent tortów urodzinowych, czemu ich nie przenieść na tort weselny? Figurka Harrego Pottera, książki, deskorolki, zwierzęta. Na torcie może znaleźć się niemal wszystko!

Oprawa muzyczna

Tutaj już Wasza inwencja twórcza. Muzyka z ulubionego filmu, piosenka przy której się poznaliście? A wszystko upiększone świecącą racą na torcie. A może po prostu wolicie, żeby tort stał na słodkim stole od początku i każdy miał możliwość spróbowania go od razu? Wszystko zależy od Was.

Zdjęcie autorstwa Avonne Stalling z Pexels